Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


XLIV Wojewódzki Zlot Młodzieży PTSM w Bieszczadach

W ostatnich dniach września 2022 r. Oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Krośnie zorganizował kolejny XLIV Wojewódzki Zlot Młodzieży PTSM w Bieszczadach. Tak jak w ubiegłym roku, w zlocie wzięło udział 13 uczniów Szkoły Podstawowej w Średniej Wsi, tym razem z klas IV - VI.

Ponieważ wrzesień tego roku był wyjątkowo deszczowy, nasza grupa nie wybrała się na długie wędrówki po wysokich Bieszczadach, ograniczając się do poznawania Pogórza Leskiego. W piątek 30 września po południu w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym "Bieszczadnik" w Lesku odbyły się trzy konkursy: krajoznawczo-turystyczny, wiedzy o PTSM i piosenki turystycznej. Nasi uczniowie wzięli udział w każdym z nich. Gdy w sobotę 1 października przed południem ogłoszono wyniki, okazało się, że Emilia Fedor, Aleksandra Migielicz i Maja Roś z klasy VI wywalczyły zespołowo II miejsce w konkursie krajoznawczo-turystycznym, zaś Dominika Wątor, także z klasy VI, zdobyła I miejsce w konkursie wiedzy o PTSM i idei ruchu Szkolnych Schronisk Młodzieżowym. Jedną z nagród dla naszej mistrzyni był składany fotel. Trzeci raz z rzędu nasz siedmioosobowy zespół wokalny zdobył pierwsze miejsce w konkursie piosenki turystycznej, pięknie śpiewając na głosy utwory "Wiosna kwiaty rozdaje" oraz "Gór mi mało". Wykonawcom przygrywał nauczyciel muzyki Pan Piotr Pisula, zaś sami artyści także grali na trojgu skrzypcach i dwóch tamburynach.

Podczas zlotu zostało założone Szkolne Koło PTSM "Róża Wiatrów", które będzie działać w naszej szkole. Legitymacje PTSM 13 uczniom Pan Dyrektor wręczył uroczyście podczas poniedziałkowego apelu 3 października, podczas którego wszyscy wspaniale reprezentujący naszą szkołę podczas konkursów zostali nagrodzeni pochwałami i gromkimi brawami całej społeczności szkolnej.

FOTOGALERIA


© 2022     Zespół Szkół Samorządowych  w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA