Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej WsiKoncert kolęd i szkolna wigilia

W czwartek 22 grudnia 2022 r. do naszej szkoły, po dwóch ciężkich latach, powrócił świąteczny nastrój, tego bowiem dnia znów wszyscy razem mogliśmy spotkać się podczas wspólnego śpiewania kolęd, dzielenia się z opłatkiem ze szkolnymi przyjaciółmi, mogliśmy też zasiąść do szkolnego wigilijnego stołu.

Na początku uroczystości, w otoczeniu pięknych świątecznych dekoracji, uczniów i miłych gości powitał Pan Dyrektor oraz zaprosił wszystkich do wspólnego odśpiewania dwóch zwrotek kolędy "Przybieżeli do Betlejem". Następnie z pięknymi wierszami i piosenkami bożonarodzeniowymi wystąpili uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej. Po nich tradycyjne i współczesne kolędy śpiewali uczniowie starszych klas, którym pięknie akompaniował nauczyciel muzyki pan Piotr Pisula. Uczniowie oprócz śpiewu mogli pochwalić się także umiejętnością gry na instrumentach: skrzypcach (Emilka, Ola i Maja z kl. VI) i saksofonie (Filip z kl. IV). Dużą niespodziankę przygotowali także uczniowie z Ukrainy, którzy zaśpiewali piękną kolędę ukraińską "Dobryj weczir tobi, pane hospodaru".

Po zakończeniu występów odbyło się wręczenie nagród dla laureatów konkursu na najpiękniejszą szopkę i kartkę bożonarodzeniową. Zwycięskie prace będą reprezentować naszą szkołę podczas konkursu gminnego w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku.

I wreszcie nadszedł czas, by połamać się opłatkiem i życzyć wszystkim kolegom i koleżankom zdrowych, pięknych i śnieżnych Świąt Bożego Narodzenia. Potem był jeszcze pyszny barszcz, pierogi i ciasta przygotowane przez niezawodne mamy z Rady Rodziców i już można było udać się do domów na trwające ponad tydzień ferie świąteczne.

FOTOGALERIA


© 2022     Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA