Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Pierwszy dzień wiosny

W poniedziałek 21 marca 2022 r. w naszej szkole uroczyście witaliśmy nadejście wiosny. Na trzeciej lekcji uczniowie klas I - III wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się nad San, gdzie w imieniu całej społeczności szkolnej podpalili kukłę Marzannę i wrzucili ją do rzeki, mając nadzieję, że wraz z nią odejdzie od nas zima i zawita już na stałe najpiękniejsza pora roku - wiosna.

Po powrocie najmłodszych uczniów do szkoły, odbyła się uroczysta akademia na sali gimnastycznej. Najpierw uczniowie klas I - III, przebrani za wiosnę, słoneczko, białe obłoczki, wiosenne ptaki lub krasnoludki, recytowali wiersze o wiośnie i śpiewali skoczne piosenki. Tuż po zakończeniu ich występu na szkolnym wybiegu pojawiło się pięć modelek przebranych za wiosnę, prezentując stroje w zupełnie odmiennych stylach. Każda z nich reprezentowała jedną z klas IV - VIII. Głosami jury tytuł najpiękniejszej Pani Wiosny przypadł Mai Masłyk z klasy VIII. Następie po dwóch przedstawicieli klas IV - VI wzięło udział w konkursie "Milionerzy". Choć pytania nie były łatwe, wszystkie zespoły radziły sobie znakomicie, dlatego minimalną przewagą wygrała klasa V. Uczniowie klas VII - VIII rywalizowali w konkursie "Familiada". Emocje sięgnęły zenitu, w pewnym momencie nawet publiczność próbowała podpowiadać swoim faworytom. I w tym konkursie minimalną przewagą punktów do finału przeszła klasa VII, której udało się zdobyć wymaganą ilość punktów zapewniających im zwycięstwo. Zmagania konkursowe przeplatane były pięknymi piosenkami oraz oryginalnymi układami choreograficznymi. Jak zwykle talentem wokalnym zachwyciły publiczność dziewczynki z klasy V i VII.

Na zakończenie oczarowany występami Pan Dyrektor podziękował młodym artystom i nauczycielom, którzy przygotowali tę część artystyczną oraz poinformował, że w tym tygodniu w niektórych klasach pojawią się nowi uczniowie - pochodzący z sąsiedniej Ukrainy. Poprosił o serdeczne ich przyjęcie, by dobrze czuli się w murach naszej szkoły.

FOTOGALERIA


© 2022    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA