Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Warsztaty plastyczne "Akademia komiksu"

W dniu 9 maja 2023 r. w Zespole Szkół Samorządowych w Średniej Wsi odbyły się warsztaty plastyczne "Akademia komiksu". Zajęcia prowadzone przez pana Macieja Pałkę - ilustratora, autora komiksów i powieści graficznych, pracownika Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku - okazały się strzałem w dziesiątkę. Warsztaty zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych. W pierwszej wzięli udział najmłodsi - zerówka i klasa I, a w drugiej grupie uczestniczyły klasy IV, V i VI. Na kolejny tydzień zaplanowano warsztaty dla klas II i III oraz VII i VIII.

Pan Maciej przybliżył sztukę tworzenia komiksów, mówił o jego elementach i potrzebnych materiałach. Uczniowie przekonali się, że komiks to nie tylko styl rysowania, ale szczególny sposób opowiadania historii, interpretowania myśli czy rzeczywistości. Przekonali się, że na podstawie dowolnego pomysłu może powstać fantastyczny komiks, a to wszystko za pomocą prostych narzędzi - kartki papieru i pisaka, ołówka lub kredki.

Wszyscy zaangażowali się w praktyczne ćwiczenia, w trakcie których pan Maciej instruował i udzielał indywidualnych porad. Okazało się, że nasi uczniowie mają niezwykłą wyobraźnię i mnóstwo pomysłów.

Warsztaty przeprowadzone były w miłej i pełnej twórczego zapału atmosferze, co zaobfitowało pod koniec zajęć, gdy powstały pierwsze komiksowe historie. Dziękujemy panu Maciejowi i BDK w Lesku za inspirujące i kreatywne zajęcia.

FOTOGALERIA


© 2023    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA