Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Średniej Wsi

Przede wszystkim jesteśmy dumni z osiągnięć naszych najmłodszych uczniów, czyli klas edukacji wczesnoszkolnej. Największe sukcesy odnosili tu uczniowie klasy III: Karolina Domaradzka, Kaja Kędroń, Lena Maciak, Miłosz Michałek, Jakub Roś, Natalia Wasylewicz, Ola Zacharska i Anastasiia Bezovska, którzy zdobywali dyplomy laureatów (czyli zwycięzców) w Ogólnopolskim Konkursie "Synapsik MEN" dla klas trzecich w sesji jesiennej i wiosennej, a Anastasiia i Kaja nawet w obydwu.

Jak co roku nasi uczniowie byli niemal bezkonkurencyjni w konkursach organizowanych podczas Wojewódzkiego Zlotu Młodzieży PTSM w Bieszczadach. Emilia Fedor, Aleksandra Migielicz i Maja Roś z klasy VI zdobyły II miejsce zespołowo w konkursie krajoznawczo-turystycznym, a ich koleżanka z klasy Dominika Wątor - I miejsce w konkursie wiedzy o PTSM. I miejsce zdobyli też uczniowie z klas IV i VI w konkursie piosenki turystycznej za świetne wykonanie piosenek "Wiosna kwiaty rozdaje" i "Gór mi mało".

Nie dziwi zatem, że kilka miesięcy później nasz zespół wokalny z klasy IV w składzie: Julita Giefert, Milena Osiecka, Kinga Porębska i Filip Kucharczyk - zdobył kolejne I miejsce za piękny śpiew, tym razem w konkursie kolęd i pastorałek w Uhercach Mineralnych, zaś II miejsce zdobył zespół uczennic z klasy VI: Emilia Fedor, Amelia Kucharyk, Oliwia Kuzio, Aleksandra Migielicz i Maja Roś. W konkursie tym Maja Roś z klasy VI wywalczyła indywidualnie II miejsce, a Emilia Fedor również z klasy VI - III miejsce. II miejsce w kategorii starszych uczniów wyśpiewał niezawodny Łukasz Porębski z klasy VIII.

Wspaniały sukces osiągnął Łukasz Kucharyk z klasy VIII, który zdobył dyplom laureata w ogólnopolskim konkursie "Galileo" z języka angielskiego, zaś jego kolega z klasy Łukasz Porębski i Julita Giefert z klasy IV zdobyli wyróżniania.

Świetnie reprezentowały naszą szkołę także harcerki podczas Jesiennego Zlotu Hufca Bieszczadzkiego ZHP, który odbył się w Szkole Podstawowej w Berezce. Dziewczynki zdobywały I, II lub III miejsca we wszystkich konkursach organizowanych podczas zlotu: czytelniczym, plastycznym i w biegu harcerskim. I oczywiście zostały wyróżnione za najlepiej zaśpiewany Hymn Państwowy.

Warto wspomnieć także II miejsce Patrycji Kucharyk z klasy VIII w gminnych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" oraz sukces Darii Lorenc z klasy VII w konkursie na najciekawszy strój w leskiej żakinadzie pod hasłem "Zainspiruj się Fredrą" podczas Dni Leska.

Dumni jesteśmy także z osiągnięć uczniów z klasy VII pochodzących z Ukrainy: Ameliia Frolova wywalczyła I miejsce w zawodach karate, Nikita Hladchenko - wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur", a Agnesa Shaboldova - wyróżnienie w powiatowym konkursie recytatorskim "Odkrywajmy piękno poezji oraz piosenki polskiej".

W tym ostatnim konkursie wyróżnienia z piękne wykonania piosenek zdobyły Maja Roś z klasy VI i Katarzyna Kucharyk z klasy VIII.

Wszystkim, którzy w tak wspaniały sposób wpisali się w historię naszej szkoły, serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FOTOGALERIA


© 2023    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA