Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste powitanie wiosny. Na początku wystąpili uczniowie klas I - III, witając wiosnę pięknymi wierszami i piosenkami. Przez chwilę na scenie rządziła kukła Marzanny, aby potem ustąpić pola zielonemu Gaikowi. Uczniowie pięknie się zaprezentowali pod czujnym okiem pani Renaty Kucharyk, Lucyny Kolki i Doroty Piechnik. Następnie ze swoją częścią artystyczną wystąpili uczniowie klas starszych, przedstawiając nową wersję "Kopciuszka". Na scenie mogliśmy podziwiać księżniczki w pięknych strojach, które przyjechały na bal z różnych stron świata. Nad całością przedstawienia czuwała pani Krystyna Gąska.

W pierwszym dniu wiosny w naszej szkole obowiązywały wiosenne barwy - kolor zielony oraz kolorowe skarpetki, gdyż dzień 21 marca to również światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki są synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. "Jeśli śmiejesz się z dziecka, które jest inne, ono będzie się śmiało z Tobą, gdyż jego niewinność jest większa od Twojej ignorancji".

Doskonale wiemy, że marcowa pogoda jest kapryśna, w tym dniu padał deszcz, dlatego obrzędu topienia Marzanny dokonaliśmy 22 marca. Młodsi uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się nad rzekę San, gdzie podpalili kukłę Marzanny i wrzucili do wody, mając nadzieję, że wraz z nią zima odejdzie od nas i zawita upragniona piękna pora roku - Wiosna.

FOTOGALERIA


© 2023    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA