Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Zakończenie roku szkolnego
w Szkole Podstawowej w Średniej Wsi

W piątek 23 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Średniej Wsi odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Jak co roku, uczniowie udali się najpierw do nowego kościoła parafialnego, by o godzinie 8:00 uczestniczyć we mszy św. Po jej zakończeniu wszyscy przeszli do szkoły, a tam na sali gimnastycznej o godzinie 9:00 rozpoczęła się uroczysta akademia. Po przywitaniu wszystkich miłych gości, Pan Dyrektor przedstawił największe sukcesy, jakie nasi uczniowie osiągnęli w minionym roku szkolnym w konkursach pozaszkolnych. Następnie wraz z wychowawcami klas wręczył świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe tym, którzy w mijającym roku szkolnym zdobyli średnią ocen przynajmniej 4,75. Zgodnie z tradycją, troje najlepszych uczniów z każdej ze starszych klas zostało udekorowanych medalami, zaś przechodni Puchar Szkoły wypełniony słodyczami w tym roku zdobyła klasa IV za średnią 4,82. Wręczone zostały też nagrody za szkolne konkursy, w tym za konkurs, który odbył się na zakończenie wycieczki do Krakowa - zgodnie z obietnicą zwycięzcy otrzymali pociąg i dwa autobusy... oraz album o zabytkach Polski i puzzle. Korzystając z tak pięknej okazji, Pan Dyrektor wręczył także nagrody wyróżniającym się nauczycielkom: Alicji Orłowskiej, Lucynie Kolce, Dorocie Piechnik i Krystynie Gąsce. Po zakończeniu części oficjalnej, rozpoczęły się występy artystyczne uczniów. Tego dnia z wielkim żalem żegnaliśmy panią Alicję Orłowską odchodzącą na zasłużoną emeryturę po 35 latach pracy w naszej szkole. Były wielobarwne bukiety kwiatów, piękne słowa pożegnania wypowiedziane przez Pana Dyrektora i wdzięcznych uczniów, nie zabrakło też łez wzruszenia. Krótki występ przygotowali także uczniowie klasy III, by wyrazić wdzięczność pani Dorocie Piechnik, która przez 3 lata była ich wychowawczynią w edukacji wczesnoszkolnej. I wreszcie na scenie stanęli opuszczający mury naszej szkoły uczniowie klasy VIII. Absolwenci pożegnali swoich nauczycieli i młodszych kolegów zabawnymi wierszami i wspólnie wyśpiewanymi piosenkami. Na koniec starszych kolegów pożegnali uczniowie klasy VII, wręczając im drobne upominki. Po części artystycznej odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach, podczas których wręczone zostały świadectwa wszystkim pozostałym uczniom.

W tym roku nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

    Klasa IV szkoły podstawowej:
I. Julita Giefert - 5,45 (złoty medal)
II. Filip Kucharczyk - 5,36 (srebrny medal)
III. Kinga Porębska - 5,27 (brązowy medal)
IV. Martyna Rajchel - 5,27
V. Anna Chytła - 5,00
VI. Antoni Germański - 5,00
VII. Milena Osiecka - 5,00
VIII. Zuzanna Bereżańska - 4,82
IX. Szymon Franczak - 4,82
    Klasa VI szkoły podstawowej:
I. Maja Roś - 5,42 (złoty medal)
II. Aleksandra Migielicz - 5,33 (srebrny medal)
III. Emilia Fedor - 5,33 (brązowy medal)
IV. Oliwia Kuzio - 5,17
V. Amelia Kucharyk - 4,92
    Klasa VII szkoły podstawowej:
I. Agnesa Shaboldova - 5,00 (złoty medal)
II. Nikita Hladchenko - 4,92 (srebrny medal)
III. Ameliia Frolova - 4,77 (brązowy medal)

    Klasa VIII szkoły podstawowej:
I. Łukasz Porębski - 5,05 (złoty medal)
II. Łukasz Kucharyk - 5,00 (srebrny medal)
III. Katarzyna Kucharyk - 5,00 (brązowy medal)
IV. Zofia Wasylewicz - 4,77

Puchar dla najlepszego ucznia otrzymała uczennica klasy IV - Julita Giefert - za najwyższą średnią ocen: 5,45.

Listy gratulacyjne otrzymali rodzice uczniów klasy VIII szkoły podstawowej, którzy zdobyli średnią ocen co najmniej 5,00: Łukasza Porębskiego, Łukasza Kucharyka i Katarzyny Kucharyk.

Dyplomy "Przyjaciel Szkoły" otrzymali w tym roku: Pan Burmistrz Adam Snarski, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Natalia Janas oraz inni rodzice naszych uczniów: Państwo Aleksandra i Piotr Wątorowie, Pani Ewa Fedor, Pani Natalia Kubicka, Pani Marlena Kucharyk, Pani Ewa Stachura, Pani Oleksandra Frolova, Pani Maryna Boichenko oraz zawsze niezawodna Pani Ewa Roś-Indyk. Za pomoc i wsparcie udzialne naszej szkole jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy!

FOTOGALERIA


© 2023    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA