Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Zwiedzanie zapory w Solinie
przez uczniów klas VII i VIII

W środę 27 września 2023 r. uczniowie klasy 7 i 8, w ramach realizacji podstawy programowej z fizyki, wybrali się wraz z opiekunami do Soliny, by zwiedzić największą w Polsce zaporę wodną usytuowaną na rzece San.

Zwiedzanie zapory rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmu o budowie i działaniu zapory. Następnie, po ubraniu się w kaski ochronne i przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa, wraz z przewodnikiem udaliśmy się do zwiedzania wnętrza zapory. Jeszcze przed wejściem do środka mogliśmy zobaczyć stare turbiny i śmigłowce. Następnie, przechodząc przez halę maszynową, zeszliśmy po schodach do galerii serwisowej, która znajduje się kilka metrów pod dnem jeziora. Spacerując korytarzem, mijając urządzenia pomiarowe, dotarliśmy do miejsca, gdzie można było zobaczyć ogromną szczelinę pomiędzy betonowymi segmentami zapory.

Po wyjściu na zewnątrz poczuliśmy przyjemne ciepło, gdyż we wnętrzu zapory było zimno, tylko 7°C. Po pożegnaniu się z przewodnikiem, udaliśmy się jeszcze na spacer po koronie zapory. Po zakupie pamiątek i zjedzeniu czegoś słodkiego, wróciliśmy do autokaru, który odwiózł nas pod szkołę.

FOTOGALERIA


© 2023    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA