Wieczór Kolędowy


Od kilku lat chór parafialny „Laudate Dominum” włącza się w imprezy organizowane przez uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Średniej Wsi dla społeczności lokalnej. Tak było i 12 stycznia 2017 r., kiedy szkoła zaprosiła mieszkańców wsi do świetlicy Domu Ludowego na „Wieczór Kolędowy”.

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od występu najmłodszych, czyli uczniów klas I – III szkoły podstawowej, którzy w strojach aniołków, pasterzy i trzech króli wystawili jasełka i pięknie zaśpiewali współczesne kolędy i pastorałki. Następnie uczniowie gimnazjum wystąpili w spektaklu teatralnym „Gość oczekiwany” napisanym przez Zofię Kossak-Szczucką. Młodzi aktorzy otrzymali owacje od zgromadzonej publiczności, usłyszeli także wiele miłych słów od specjalnych gości tego wieczoru: Witolda Lechowskiego – wicewojewody Województwa Podkarpackiego, Barbary Krasulak – wiceburmistrz Miasta i Gminy Lesko oraz Tomasza Bebkiewicza – przewodniczącego Rady Miasta Lesko.

Ostatnim punktem spotkania był występ chóru, w którym obok doświadczonych chórzystów znaleźli się uczniowie gimnazjum oraz nauczyciele. Na początek chór zaprosił wszystkich zebranych do wspólnego zaśpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy”, a potem wykonał na cztery głosy kolędy i pastorałki: „A to komu aniołkowie tak prześlicznie grają”, „Bóg się rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gore gwiazda Jezusowi”„Przybieżeli do Betlejem”.

Tego dnia w naszej miejscowości gościli także dziennikarze z Telewizji Rzeszów, przygotowujący reportaż o naszej szkole oraz zabytkowym kościele średniowiejskim, dlatego kilka dni później 20 stycznia 2017 r. wszyscy mieszkańcy Średniej Wsi mogli zobaczyć swoją miejscowość i występy artystyczne naszej młodzież na szklanym ekranie.


Magazyn katolicki „Świąteczne zwyczaje” w TVP Rzeszów z występem chóru w Średniej Wsi w 2017 r.