Wieczór Kolędowy


Rok 2018 chór „Laudate Dominum” w Średniej Wsi rozpoczął występem podczas „Wieczoru Kolędowego" zorganizowanego przez Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi w niedzielę 7 stycznia.

Na scenie Domu Ludowego pojawili się najpierw uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej, pięknie śpiewając współczesne piosenki bożonarodzeniowe, a następnie starsi uczniowie podstawówki i gimnazjaliści wystawili „Opowieść wigilijną” przygotowaną na podstawie opowiadania Karola Dickensa. Widzowie z zainteresowaniem śledzili przemianę, jaka dokonała w duszy starego skąpca Scrooge'a pod wpływem duchów i magii Świąt Bożego Narodzenia.

Występ naszego chóru był ostatnim punktem tego wzruszającego wieczornego spotkania. Ponad trzydziestoosobowy zespół, w którym znaleźli się chłopcy i dziewczęta z gimnazjum w Średniej Wsi, ich nauczyciele, rodzice, babcie oraz przyjaciele naszej szkoły, zaśpiewał na cztery głosy kolędy: „Bóg się rodzi”, „Mizerna, cicha”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gore gwiazda”, „My też, pastuszkowie” i „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”. Między te utworami chór wplótł inne znane kolędy jednogłosowe, zapraszając licznie zgromadzoną na sali publiczność do wspólnego śpiewania.

Spotkania chóru z mieszkańcami wsi, wspólny śpiew, wspólne radosne spędzanie świątecznego czasu, są ogromnie ważne, gdyż jednoczą i budują poczucie wspólnoty, a to jest najcenniejszą wartością.


Zaproszenie na Wieczór Kolędowy