Z życia naszej szkoły

Konkurs wiedzy o Średniej Wsi i okolicach

Konkurs wiedzy o Średniej Wsi i okolicach, przeprowadzony pod hasłem „Nasza wielka i mała Ojczyzna”, odbył się w dniu 11 października 2005 r. O godzinie 14.15 w sali języka polskiego zebrali się uczniowie biorący udział w tworzeniu gazetki internetowej "Kuryer Terpiczowski", by wykazać się wiedzą na temat historii i zabytków miejscowości, z których pochodzą nasi gimnazjaliści: Średniej Wsi, Hoczwi, Berezki i Bereżnicy Wyżnej.

Okazało się, że pytania, które przygotowali nasi nauczyciele, były bardzo trudne i szczegółowe. Jednak wszyscy, którzy zgłosili się do udziału w konkursie, dobrze się przygotowali, więc walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie po pewnym czasie wyłoniła się trójka najlepszych. Miejsce pierwsze zajęła Justyna Kowalik z kl. III b, drugie należało również do uczennicy kl. III b Pauliny Piechnik, zaś trzecie miejsce przypadło Julicie Barzyckiej z kl. II b.

Rozdanie nagród miało miejsce dokładnie miesiąc później podczas akademii z okazji Święta Niepodległości, kiedy to pan dyrektor wręczył zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i ciekawe nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali jako nagrody pocieszenia lektury szkolne.


Powrót